kormoskriszti37
Tisztelt Látogató!
Ha szép, de mégis szolíd körömre van szükséged, fordulj hozzám bizalommal!
MENÜ

Őszi trend színek: konyak, sangria és méregzöld

A divatirányzat szezonálisan meghatározó színeit a Pantone Nemzetközi Színtrend Meghatározó Szervezet kiajánlása alapján alkalmazza minden olyan divatot diktáló cég, ami színekkel és formákkal dolgozik. A Pantone meghatározó színeivel manipulál a legtöbb lakberendező gyártó cég, a divat tervezők, valamint jelentős szerepet tölt be a műköröm iparban is.

A SANGRIA egy Spanyolországból származó, bor alapú üdítőital. Az őszi divatszüret alkalmából, a borospincék között garázdálkodva, finomabbnál finomabb színekre bukkanhatunk, melyek vérpezsdítő hatásuk lévén nemcsak a körmeinket vadítják meg. A piros színek lobbanékonysága még izgatóbb, ha megfelelő kiegészítőkkel hordjuk: fekete, barna és arany cipő, táska vagy öv egyaránt hatásos kombináció lehet.

 A COGNAC a szőlőbor lepárlásával készülő brandy leghíresebb fajtája. Színe a 2014/2015 őszi-téli szezonjának egyik legmeghatározóbb divatárnyalata. A legnagyobb olasz és francia divatházak választása – és vendégedé is, amennyiben természetesség visszafogottság jellemzi.

A MÉREGZÖLD elnevezés abból adódik, hogy a zöld festék alapanyaga sokáig a mérgező arzén volt. Legalább A vendégeink körmén hozzuk vissza kicsit a természet színét, ha már a fák elvesztették gyönyörű lombkoronájukat, a fű elsárgult, és az ezernyi színben pompázó virágok már téli álmukat alusszák.

...................................................................................................................................................................

 

Egészséges-e a műköröm és a gél-lakkozás?

Egyre másra jelennek meg olyan negatív hangvételű cikkek, híradások, melyek a műkörmök lehetséges veszélyeire, a bőrgomba kialakulására, a fokozott allergiaveszélyre, vagy az uv lámpák okozta megemelkedett bőrrák kockázatra hívják fel a figyelmet és sajnos alkalmasak arra, hogy a pontatlanságok, féligazságok közlése miatt félelmet keltsenek a felhasználókban. Ezúton összegyűjtöttük a legfontosabb tényeket a műkörmök és a körömápolás valós veszélyeivel kapcsolatban, amivel szeretnénk eloszlatni a tévhiteket és megnyugtatni az ápolt és szép körmök szerelmeseit.

Mivel ezek a cikkek alkalmasak a pánikkeltésre, ezért most tényekkel támasztjuk alá, hogy egy szalon látogatás nem jár nagyobb kockázattal, mint egy bármilyen más mindennapi tevékenység életünkben. Mivel a korábbi szolárium ellenes hangulat nemrégiben elérte a körömstúdiókban használatos UV lámpákat is, ezért először ezzel foglalkozunk részletesebben.

Az UV lámpák valós kockázata

Az UV (más néven ultraibolya) sugárzás nem más, mint a látható fénynél (400-780 nm) kisebb hullámhosszúságú, a 200-400 nanométeres tartományba eső elektromágneses sugárzás. Az UV sugárzásnak– annak hullámhosszától függően – különböző hatásait figyelhetjük meg a természetben.Például a 280 nm-nél rövidebb hullámhosszú, az UV-C tartományba eső UV-fénynek sok káros hatásáról tudunk, súlyos ártalmakat okoz az élőlények számára. Tehát minél kisebb a fényhullámhossza (nanométerben), annál nagyobb a rizikó a bőrártalmak megjelenésére.

Általánosságban elmondhatjuk, hogy a nagy és megbízható márkák által forgalmazott UV lámpák a 360-380 nm közötti, kizárólag az UV-A tartományba esnek (Forrás: Crystal Nails), amelyek – hullám hosszúkat tekintve a szolárium csövekhez hasonlítanak (295-400 nm), azzal a különbséggel, hogy a szoláriumok hullámhossza szélesebb spektrumban mozog, és az alsóbb értékek (

Összességében tehát elmondhatjuk, hogy a körmöm szalonokban használt UV lámpák nemcsak ezért jelentenek jóval kisebb kockázatot a szoláriumokhoz képest, mert kisebb spektrumban sugároznak, és mert nem jutnak be a mélyebben fekvő irharétegbe (Az UV-A sugarak nagy része a 0,2 millimeter vastag hámrétegig hatolnak be, mintegy 20 százalékuk 3-3,5 milliméter mélyen nyelődik el), hanem azért is, mert sokkal kisebb testfelületet érnek, és jóval rövidebb ideig, így a valós kockázata tizedére csökken.

Az UV lámpák további nagy előnye, hogy azok az igazán veszélyes UV-C sugarakat egyáltalán nem bocsátanak ki. A német ProfNail szakmagazin nagyon szemléletes példán mutatja be az UV sugárzás valós kockázatát, hiszen a vészjósló hangok gyakran elfelejtik, vagy szándékosan figyelmen kívül hagyják, mekkora jelentősége van az időtartamnak, amely ideig az UV sugárzásnak ki vannak téve kezeink. Egy amerikai kutatásból az derült ki, hogy pont akkora dózisban kapjuk az UV-A sugárzást egyetlen körömszalonban tett látogatás során, mint ha nem egészen 25 másodpercig (!) napoztunk volna! (9 Watt-os fénycsövekkel számolva)

Más szakértők úgy fogalmaznak ugyanezzel kapcsolatban, hogy a körömszalonokban egy év alatt,az összes kezelés alatt éri ez egyik kezünket annyi sugárzás, mint amennyit délben, napos időben, egy kávézó teraszán, 10 perc alatt begyűjthetünk.

A nagyobb nemzetközi gyártók (köztük az itthon piacvezető Crystal Nails) az érzékenyebb, fehér bőrű vendégeknek ezen kívül 100%-os UV védelmet nyújtó kesztyűt is kínál, így az esetleges minimális kockázat is kizárható.

A LED lámpák teljesen veszélytelenek

Az UV lámpákkal ellentétben a LED égők által kibocsátott fény hullámhossza nem az UV fény, hanem a látható fény tartományába esik (> 400 nm), ami teljes egészében a veszélytelen tartományt jelenti. A témával kapcsolatban és sokk cikkben idézett Dr. Helger Stege, a Lippe Klinika bőrgyógyász főorvosa is elismeri, hogy a LED lámpák használata teljesen kizárja a bőrrák kockázatának növekedését a vendégeknél.

zselés műköröm építés

A negatív, hatásvadász hírek azonban nemcsak az UV lámpákat érintik, hanem az egész műkörömépítés egészségügyi kockázatát is taglalják, amelyeket szintén óvatosan, és fenntartásokkal kell kezelni, hiszen ezekben is sok az alaptalan riogatás, a nem tényeken alapuló pánikkeltés. Az egyik ilyen kijelentés, hogy a műkörömépítés vagy a gél-lakkozás után a körmök nem tudnak megfelelően lélegezni, amelyek emiatt sérülnek. Az igazság azonban az, hogy a körömlemez elhalt szarusejtekből áll, amelyek keratint termelnek és nincs szükségük levegőzésre, oxigénfelvételre, mert nem lélegeznek. Egyedül a körömcsíra (matrix unguis) igényel oxigént a keratintermeléshez, de annak 100%-át a körömgyökér vérkeringése szállítja (Forrás: Douglas D. Schoon: Nails Structure and Product Chemistry, szakkönyv).

Mivel a körömlemez alapvetően a körömágyat, és ezáltal annak fogási, tapintási funkcióját védi, ezért pl. a különböző zselékkel megerősített körmök nemhogy veszélyeztetik ezt a stabilitást, hanem ellenállóbbá, erősebbé teszik a körömlemezt, feltéve, ha minden szempontból szakszerűen lett kivitelezve. Ez a réteg tehát inkább megvéd a környezeti ártalmakkal, behatásokkal szemben, gondoljunk csak az agresszív hatású háztartási vegyszerekre, tisztálkodó szerekre vagy a divatos szépségápolási termékekre.

Allergiára való hajlam

Az allergiások száma valóban évek óta növekszik a lakosság körében, és ma már sajnos nincs olyan anyag vagy vegyület, amire ne létezne allergiás hajlam. A leggyakoribb fajták mellett, mint pl. a virágpor-allergia, vagy a fémallergia, léteznek már nagyon ritka allergiafajták is, mint pl. a borallergia, a vagy akár a vízallergia. Láthatjuk, hogy az érintkezés a különböző anyagokkal elkerülhetetlen, sajnos a mindennapi élet velejárója, hogy bármire allergiások lehetünk.

Ezért járjunk el körültekintően a műköröm használat során is, ha először használunk ilyen anyagot (vagy a hozzánk érkező vendég), akkor a bőrünkön előzetesen teszteljük az esetleges érzékenységet, de ha később tapasztalunk bármilyen apró allergiás reakciót a kézfejünkön, akkor váltsunk más anyagfajtára (zselére vagy porcelánra), vagy válasszuk a gel-lakkokat, amelyekre az átlagnál is jóval ritkább az allergiás reakció. Pozitív példaként megemlíthetjük, hogy pl. a Crystal Nails márka alapanyagainak 80%-a nem tartalmaz olyan összetevőt, amely a nemzetközi kémiai besorolása szerint allergiás reakcióra hajlamosítana, azaz allergén lenne.

Amennyiben a fenti tanácsolat megfogadjuk és ezen kívül szakmailag megbízható, és vendég orientált körmöst választunk, úgy ezek a kockázatok csupán csak annyira lesznek jelen életünkben, mintha meginnánk egy pohár vizet, vagy egy kis vörösbort.
...................................................................................................................................................

Visszafogottabb az őszi műköröm trend

A konzervatív dizájnok kedvelői az idei őszi-téli szezonban tökéletes kényeztetésben részesülhetnek: a műköröm trend picit visszafogottabb irányt vesz!

A műkörömépítők pedig máris elkezdhetik kutatni a párizsi kifutók divatszíneit. Döbbenten láthatjuk, hogy a buja nyári színkavalkád szinte lehűlt és nemes színek vették át a trendvezetői státuszt.

A hosszú stiletto körmök lerövidülnek, a végek pedig tompulnak. A tűhegyes körmöket a mandula végű, szelídre reszelt körmök váltják fel. Különösen divatos az egyszínű, minimálisan díszített műköröm, a szinte lakk-hatású telibe színezett körmök, amik egyre inkább a természetes hatás irányba mutatnak. 

A színek picit szürkülnek, mintha minden színbe belecseppenne egy kis szürke színező. Ettől az élénk színek tompábbnak, arisztokratikusnak hatnak, amit egy végső, matt lakkozás csak tovább fokoz.

A királykék szín olyan slágere lesz az idei télnek, mint a nyárnak a türkiz vagy az élénk lonc szín. A rózsaszínek és lilák kedvelői is picit tompább árnyalatot kaphatnak a következő színegyeztetésnél, de a visszafogott hatást egy új, rövidebb és enyhén természetes végre reszeléssel is kiemelhetjük.

A barnák és az őszi narancsos, karamelles árnyalatok rajongói tompább bézs színeket kaphatnak a műkörmösüktől. A díszítő elemek között továbbra is hódít az opál kő és a Swarovski kristály, ezek a vendég sítlusához és az alkalomhoz illően lehetnek beépítve vagy felragasztava a műkörömbe. 

Sose feledkezzünk meg a francia körmök viselőiről sem, a körmük némi trendi színből álló akrilfestéstől vagy akvarell mintától lesz igazából trendi.

.......................................................................................................................................................................

 

Divat-trendek

Műköröm viselet síeléshez

Műköröm viselet síeléshez

A síszezon kellős közepén igen sokan utaznak külföldre egy hétvégére, vagy akár hosszabb időre is. A téli sportok kedvelőinek azonban nem árt átgondolni, hogy milyen műköröm az, amivel kényelmesen, s legfőképp probléma mentesen tölthetik a szünidejüket. Síkesztyűbe semmiképp nem ajánlatos hosszú, hegyes stilettó vagy edge körmökkel síelni még akkor sem, ha ez a viselet korábban nem okozott problémát a hétköznapi viseletben. Síelés előtt érdemes elmenni egy "síalkalmas" műköröm konzultációra a körmösünkhöz. Ha éppen ez az az alkalom, amikor elérkezettnek látjuk az időt az első műkörmünk elkészítésére, akkor pedig ragaszkodjunk az úgynevezett szoktatós, mini körmökhöz. Egy biztos: a műköröm nem attól szép, hogy hosszú.

........................................................................................................................................................

A dzsungel mintázata

A mai műköröm Dzsungel design úgy fest, mintha éppen az Avatar filmből lépnének elénk kék tigrisek, lila párducok és vörös -fekete zebrák, különleges, de élő hatást keltő növényekkel. Egy műkörmös design, ami első pillantásra nem sokban különbözik a klasszikus leopárd nail art mintáktól, azonban sokkal izgalmasabb, sokkal változatosabb, mint eddig bármikor

A műkörmös nail art designer olyan szerencsés helyzetben van, hogy idén ő maga határozhatja meg, mi is az a különbség, amitől egyedivé válik egy dzsungel kollekció. A legfontosabb dolog mégis az, hogy a dzsungel nail artban elkerüljük a túlzott agresszivitást, ne ordítson a körmökről az erőltetett "mindenáron" párducnőre hasonlító mintarengeteg.

Sosem volt még ennyi színű folt, csík és egyéb állatminta a műköröm divatban, mint az idén. A korábban beépített kígyóbőr erőltetett természetellenes és hüllőiszonyos megjelenését most bátran cseréljük fel a rózsaszín leopárdra, vagy zebrára. A fény-árnyék hatását fokozhatjuk fekete (esetleg sötétszürke) és fehér hajszálvékony kikontúrozással. A pici állatminták egy körmön keresztül válthatják egymást, itt jól megfér néhány zebracsík pár darab párduc foltttal, de a bevállalósabb, nyaralni készülő vendégek erre még egy porcelán virágot is kaphatnak! Arany vagy ezüst füstfóliát tenni, a hígítatlan akril festék kiválóan festhető a felfóliázott felületre is.

Alkalmazzunk többféle anyagot együtt: a Mixed-média szinte követeli a csodálatos porelán színátmenetet, erre a fóliázást és akrilfestést, majd az egészet boríthatjuk clear zselével (teljes száradás után). A dzsungel mintát a nagyon visszafogott, francia-pártik is kipróbálhatják: egy-egy gyűrűs ujjra néhány állatminta olyan csintalan hatást kelt, amin még a viselője is meg fog lepődni! Nyár, vidámság, dzsungel nail art!

........................................................................................................................................................

Télen ne csak pirosat!

A műkörmös szalonokban, asztaloknál a karácsonyi szezon legkelendőbb színe minden kétséget kizáróan a piros szín, legyen az matt, gyöngyház vagy csillámos változatban. Mindemellett az idei tél divatszínei az ünnepi időszakra az arany, az ezüst, a kék és a fehér legkülönfélébb hologrammos keverékei.

Nem egyszerű azonban ezeket a színeket úgy alkalmazni, hogy az ne tűnjön olcsó hatásúnak, vagy giccsesnek. Egyet viszont ne felejtsünk el a nagy téli körömszínezésben: az, hogy a vendégünknek milyen színű lesz a körme, s azon milyen díszítés lesz, mindig a vendég dönti el. Mi befolyásolhatjuk ebben, tapintatosan terelgethetjük az ízlését, de a végső szó mindig a vendégé. Így kizártuk azt, hogy a vendég a következő mondattal megjelenik nálunk két nap múlva "Mégsem tetszik a körmöm színe, cseréld ki garanciában!"

Visszatérve a színekre, tudhatjuk azt, hogy a színkomponálásnál figyelembe kell vennünk azt, hogy a vendégünk milyen évszak típusba tartozik. A tél típusúak bátran viselhetnek tiszta színeket, nekik jól áll a hideg kék, ám egy ősz típusú hölgynek a meleg barna szemeihez válasszunk inkább liláskéket. Az örök divatú fehér végű franciát is megbolondíthatjuk tört fehérrel, vagy például a nyár típusú vendégek esetében bátran választhatunk csillámos fehéret is.

De mi a helyzet a z úgynevezett telibe húzott csillámos körmökkel? Divat vagy giccs? Nos, inkább az előbbi. De azt, hogy mi a giccs kategória, mindig a vendég mondja meg, az ő körmét illetően csakis az ő ízlése a mérvadó.

Akinél lehet, bátran alkalmazzuk a hatalmas divatként viselt burgundit, a sangria bordót vagy akár a fenyő zöldet is. Az ünnepekre, különösen a szilveszteri party szezonra pedig bátran párosítsuk idén az aranyat az ezüsttel, kétharmad - egyharmad arányban. Csillogjon minden, ragyonjanak a vörös csillámos körmök és az ünnepi hangulat garantált.

..................................................................................................................................................................

 

Asztali nézet